Street art v Praze

3. září 2010 v 22:07 |  Galerie a muzea
Praha ve street artu, tedy pouličním výtvarném umění, pořádně zaostává proti ostatním evropským městům. Samozřejmě se najde dost "hrdinů", kteří tupými graffiti dokáží zničit novou fasádu, to ale většinou není umění jako spíš vandalismus. Opravdoví umělci se tady nástěnným malbám moc nevěnují - nemají pro to podmínky, chybí zájem a často jsou postihováni. Sbírám fotky tohoto druhu umění a v Praze jsem, bohužel, na rozdíl od jiných měst, na nic moc zajímavého ještě nenarazila. Proto jsem uvítala výstavu, která v těchto dnech probíhá ve vinohradské Chemistry Gallery.


Belgický umělec s přezdívkou Chase žije v Americe a street artu se věnuje profesionálně (tím myslím, že si od něho výzdobu objednávají velké a seriózní firmy, např. Western Union, a sběratelé). Žije a tvoří hlavně v USA.
Jeho výstava v Chemistry Gallery trvá do 5. září.
Před Chasovou pražskou výstavou jsem o něm nikdy neslyšela, ale když jsem uviděla jeho práce, okamžitě jsem si vzpomněla, že jsem je už viděla - před rokem jsem si v Paříži vyfotografovala náhodou jedno jeho dílo, které mě zaujalo.Paříž, Rue de LappeChemistry Gallery
Praha 2, U Kanálky 4
Otevřeno: středa-pátek 13.00 - 21.00, sobota a neděle 12.00 - 18.00Jak se tam dostat: Metro Jiřího z Poděbrad, tram 11
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama