Továrna na vodoměry

20. ledna 2011 v 18:48 |  Praha 7
Původní továrnu, která dnes po rekonstrukci září červenými cihlami na rohu Jateční a Komunardů ulice v Holešovicích, založil v roce 1884 Adolf R. Pleskot jako závod na výrobu armatur pro instalatérské práce a v roce 1910 ji přestavěl na továrnu na vodoměry. Roku 1912 byly k původní obytné a výrobní budově přistavěny další dílny.
Budova měla štěstí, že ji zrestituoval architekt Josef Pleskot, mimo jiné i autor tunelu v Jelením příkopu, a přestavěl ji citlivě na architektonický ateliér. Nepotkal ji tedy bohudík osud jiných industriálních památek v Holešovicích, které v lepším případě chátrají a v horším byly srovnány se zemí, ale naopak osud těch, které byly znovu upraveny a dále slouží.
Pohled z ulice Komunardů

Pohled z Jateční ulice

Holešovice, Komunardů 3
 


Komentáře

1 David David | E-mail | 6. května 2014 v 14:44 | Reagovat

Dobrý den. Všude, kde máte napsané "Dělnická" si to přepište na "Komunardů" a bude to správně. Před časem jsem objevil Váš blog a přišel mi tak skvělý, že kromě nových článků si ho teď čtu od začátku, tedy když mám zrovna chvilku času. Takže když (ostatně jen málokdy) narazím na chybu, tak ji hned hlásím. Nevadí?

2 praga-magica praga-magica | 6. května 2014 v 23:50 | Reagovat

[1]: Dobrý den, Davide, děkuji za upozornění, nevadí, někdy ta chyba unikne (například tady netuším, proč jsem si myslela, že je to Dělnická :-) Už je to opravené.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama