Uspořádaný chaos

7. března 2011 v 23:21 |  Galerie a muzea
Pozdě, ale přece. Už od začátku února se chytám na výstavu italského malíře Erta Zampoliho, která se koná v Italském kulturním institutu. Dostala jsem se tam až dnes, právě včas, abych o ní ještě napsala (končí 15. března), protože pokud máte rádi kresby pastelem s lehkou tendencí ke kubismu a surrealismu, bude se vám výstava líbit.
Erto Zampoli (1925-2003) kreslí podivuhodné bytosti, zvířata, postavy, předměty i architekturu, na které se opravdu hodí název výstavy - uspořádaný chaos. Lidé, zvířata i věci jsou rozkouskované na barevné části, které se opět spojují do neuvěřitelného pořádku. Výstava určitě stojí za to, pokud to stihnu, půjdu ještě jednou.
A ještě perlička - Erto Zampoli nebyl za svého života známým malířem. Nikdo nevěděl, že kreslí a nikdy nikomu svá díla neukázal. Našly se až po jeho smrti ve třech plných kufrech. Své pastely kreslil na tvrdé kartony, kterými jsou vyztuženy košile, proto mají jeho obrazy téměř jednotný formát - to dává výstavě další uklidňující uspořádanost.


Výstava se koná v krásných prostorách kaple Italského kulturního institutu


Jak vidíte, už jenom samotné prostory institutu stojí za návštěvu (bude o něm samostatný článek... až ho dám dohromady)
Italský kulturní institut, Malá Strana, Šporkova 14,
Otevřeno po-čt 10-12, 15-18 hod, pá 10-12 hod, do 15.3.2011
Vstup zdarma
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama