Žižkovská cyklostezka

15. března 2011 v 19:32 |  Praha 3
Když už jsem tady v jednom předcházejícím článku nakousla žižkovskou cyklostezku, tak se na ni podíváme blíž. Neprozkoumala jsem ji jako cyklista, ale jako pěší s foťákem, o to víc jsem si tak mohla všímat okolí a musím varovat, že přestože byla otevřená teprve v loňském roce, po zimě je jen pro otrlé.


Cyklostezka začíná u Bulhara u viaduktu nad Seifertovou ulicí


... ale je to pohled pro silné povahy a žaludky


Pokud byste se z nájezdu dali doleva, dostali byste se na některé z nástupišť Hlavního nádraží...


... zatímco cyklostezka vede doprava, podél Příběnické ulice.


Jekmile se začne vzdalovat od obydlených domů, začíná se kolem ní vršit nepořádek, který čeká pravděpodobně na to, až ho na jaře milosrdně skryje vegetace


Je pravda, že k Žižkovu určitý stupeň vybydlenosti patří, o útlocitnější jedince se tady ale mohou pokoušet deprese... ale když se chce, tak i tady se dá bydlet kulturně.


Zadní strany zdí už stačil někdo posprejovat... ale upřímně řečeno, tady mi to tak nevadí...


Po levé straně nám na náladě nepřidá stejně posprejovaná zchátralá drážní budova


Těsně před mostem před Husitskou ulici se nám naskytne pohled do zanedbané zahrady (viz předchozí článek o schodech do nebe TADY)


Pohled z mostu přes Husitskou směrem k Bulharu...


A pohled do Husitské. Nic moc. Jste v depresi? Nevrhejte se dolů, bude líp.

I tady se dají najít hezké pohledy


Rozhodně ale ne při pohledu na vězeňsko-koncentráčnický plot kolem bývalé železniční měnírny Křenovka, dnes údajně nějakého železničního dispečinku

... spíš nás potěší pohled na zadní stranu zahrádky této hospůdky přímo u cyklostezky. Je to současně i jedna z možností, jak z ní sejít dolů.


Cyklostezka pokračuje podél svahu pod Vítkovem (kam z ní vede nové schodiště), zanořuje se do bývalého železničního tunelu a končí Na Krejcárku.

Pod Vítkovem

Cyklostezka byla narychlo dokončená loni v květnu, aby ji ještě před volbami stihl slavnostně otevřít bývalý primátor Bém (stejně mu to nebylo nic platné, lol). Na kolaudaci přitom zapomněl, takže se po ní pořád ještě oficiálně nesmí jezdit. Vzhledem k nevyřešeným vlastnickým vztahům jsou s kolaudací dodnes problémy, proto stezka není řádně spravována a uklízena, začíná chátrat (graffiti v tunelu, ukradené a rozbité prvky mobiliáře, umístěného podél stezky, nepořádek) a je ve hvězdách, jestli bude řádně zprovozněna na začátku sezóny. Je to škoda, v této části města nic podobného není.

 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama