Kramářova vila II.

11. května 2011 v 21:46 |  Praha 1
Ve včerejším článku jsme prošli reprezentační prostory Kramářovy vily a skončili jsme na terase před kulečníkovou místností. Z terasy je výhled do východní části zahrady, vedoucí směrem k Hanavskému pavilonu, která končila až na hranici původní bašty.
Úpravu zahrady navrhl zahradní architekt František Thomayer v roce 1911.

Pohled na východní průčelí vily. V přízemí jsou vidět francouzská okna kulečníkové místnosti, okna v prvním patře vedou do soukromého bytu.Pohled do východní části zahradyJižní průčelí vily, obrácené k pražskému panoramatuBalkon pracovny, na jehož zábradlí je Kramářovo motto: Pravdou třeba proti všemVýhled z terasy před vilou. Těsně pod bastionem leží Strakova akademie. Předseda vlády to má odtud do práce doslova jenom skok.Východní část zahradyV této části zahrady jsou zachovány původní stromy, hlavně buky, duby a libanonské cedry. Některé z nich tady rostly už před stavbou vily.


Východní část zahrady, pohled k Hanavskému pavilonu


Průhled zahradou na viluTenisový kurt, na kterém údajně nejvíc ze všech premiérů hrával Josef Tošovský. Kurt prý není moc kvalitní, míče špatně odskakují. Mirek Topolánek ho prý chtěl nechat opravit, ale už to jaksi nestihl...

Pohled od kurtu přes trelážové stěny k příjezdové částiJeště jeden pohled na severní průčelí vilyA takto za železnou kovanou bránou vypadá průčelí běžněKlika brány

Hradčany, Gogolova 1
 

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama