Co dělají pávata?

25. července 2011 v 22:00 |  Praha 1
Možná si ještě vzpomenete, že jsem TADY před časem psala o Vojanových sadech, kde jsem vyfotila čtyři malá pávata. Minulý pátek, na den přesně po měsíci, jsem se za nimi vypravila znovu, protože jsem byla zvědavá, jak rostou. Jaké bylo moje překvapení, když jsem jistila, že mrňousové jsou pryč. O pávech nic nevím, takže nedokážu odhadnout, jestli za měsíc mohli vyrůst tak, že zapadli do hejna. Zdá se mi to nepravděpodobné, před měsícem nebyli větší než kuřata, na druhou stranu je teď ovšem hejno větší než před měsícem. Když jsem pátrala po tom, za jak dlouho pávata vyrostou do normální velikosti (což jsem nikde nenašla), zjistila jsem, že jsou pávata choulostivá na chlad a že často uhynou, když je ráno velký chlad a když broudají rosou. Tak doufám, že to není tento případ.


Takhle vypadala pávata před měsícem


Tato samička je nejmenší a nejdrobnější z celého hejna a nejdřív jsem si myslela, že takhle vyrostlo jedno z kuřat. Teď si tím už tak jistá nejsem.


Kromě toho, že je nejmenší, je i nejneposednější. Zatímco ostatní pávi rozvážně kráčejí po cestičkách nebo někde posedávají, tahle malá pávice pořád neúnavně běhá. To by nahrávalo verzi, že je to mládě...


Skoro všichni samečci posedávali na pergole. Už ztratili svoje dlouhá ocasní pera (z internetu jsem se dozvěděla, že je to normální, že o ně přijdou vždy začátkem července) a létá se jim zřejmě o trochu lépe, než dřív.


Náfuka!


Dominantní samec seděl stranou od hejna a pečlivě sledoval, co se děje kolem. Na rozdíl od minule ovšem nevaroval hejno křikem.


Objekt střežen kamerovým systémem... a pávem.
Malá Strana, Vojanovy sady
 


Komentáře

1 lace wedding dresses lace wedding dresses | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 20:49 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.standdress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama