Valdštejnská zahrada

7. července 2011 v 22:54 |  Praha 1
Za poslední dva týdny jsem byla už třikrát ve Valdštejnské zahradě. Jednak do Prahy přijelo několik mých zahraničních přátel, které v rámci procházky po Praze vždy protáhnu i zahradou, druhak (říká se to vůbec?) si tam tudy zkracuji cestu z Klárova na Malostranské náměstí. Ale chodím tam samozřejmě moc ráda, protože zahrada opravdu stojí za to.
Zahrada patří k Valdštejnskému paláci, dnes sídlu Senátu, postavenému kolem roku 1625.

Odlitky původních bronzových soch Adriana de Vriese, pořízené na začátku 20. století. Originály nám odvezli Švédové v roce 1648 jako válečnou kořist.Socha Apollóna

Renesanční sala terrena z let 1623 - 27 má na stropě krásné fresky výjevů z řecké mytologie a z Iliady. Jen se teď nedají pořádně vyfotit, protože tam po celé dny probíhají zkoušky na různé koncerty a vystoupení, které se v zahradě konají.


Jak je vidět, zkouší se různě i přímo v parkuUmělá grotta s krápníky u zdi podél Letenské uliceJezírko se sochou HerkulaPoté, co jsem pár dnů předtím fotila pávy ve Vojanových sadech, jsem ty, kteří žijí ve Valdštejnské zahradě, opravdu fotit nechtěla. Ale odežeňte je, když se před vámi takhle předvádí.Jeho bílý kolega je tak výjimečný, že mi to taky nedalo. Vypadá jako taková lepší slepice.Otevřeno denně od 1. dubna do 31. října od 9 do 18 hod
Vstup zdarma
Vchod od metra Malostranská, dále z Letenské ulice a přes Valdštejnský palác (Senát)
 


Komentáře

1 eva eva | E-mail | 19. srpna 2011 v 21:17 | Reagovat

Miluji Prahu! Miluji Prahu tak, že jsem to učila i své dvě dcery. Dopadlo to tak, že do milované Prahy jezdím za milovanými dcerami. Nikdy nevynecháme Valdštejnskou zahradu. Přibývají další a další místa, která nevynechávám. Nebudu já se muset nastěhovat do Prahy také - přes celou republiku?!

2 praga-magica praga-magica | 20. srpna 2011 v 1:13 | Reagovat

No, kdyby to záleželo na mně, tak Vám řeknu, že určitě ano :-) Do té doby Vám poskytnu azyl tady na stránkách.
A hlavně děkuji za milý komentář.

3 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 5:37 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama