Oranžerie podruhé

23. srpna 2011 v 12:00 |  Praha 1
O moderní oranžerii, kterou v Královské zahradě na Pražském hradě na popud Olgy Havlové postavila architektka Eva Jiřičná, jsem už jednou psala TADY. Tentokrát se podíváme dovnitř.Oranžerie je i uvnitř supermoderní, větrání a stínění je řízeno počítačem podle teploty, intenzity slunečního záření a venkovního počasí. O to větší škoda je, že je skleník uvnitř... jak to říct diplomaticky... poměrně chudý.
Hned u vchodu najdeme krásnou mramorovou kašnu... ale to je taky tak jediná zajímavá věc. Vzhledem k tomu, že se jedná o oranžerii, čekala bych aspoň pár citrusů nebo jinak zajímavě upravené rostliny, něco ve stylu skleníků v obou pražských botanických zahradách. Místo toho jsou tam umístěny trochu vzrostlejší keříky, většinou fíkusy, nějaké draceny a juky a pár dalších pokojových rostlin, pár květináčů s orchidejemi a pelargoniemi a to je tak asi vše, jako by tam většina rostlin byla umístěna jen na regeneraci z jiných prostor. Bez nápadu, bez ladu a skladu, rostliny jsou tam umístěny stylem "jen aby tam něco bylo". Byla jsem dost rozčarovaná a zklamaná. Aspoň že ta paní, která to tam hlídá (a která tam v horkém počasí určitě nemá lehkou pracovní dobu) byla milá a příjemná.Že by dožívající aranžmá z reprezentačních prostor Hradu?


Upřímně řečeno, mnohem víc se mi líbilo zákoutí přímo naproti skleníku. U zadní zdi staré oranžerie tam rostou slézové růže.Hezká procházka je i za zdí Královské zahrady směrem od skleníku k Belvederu

Nová oranžerie
Královská zahrada
Otevřeno denně od 10 do 12 a od 13 do17 hod
Vstupné 20 Kč


 


Komentáře

1 rolex replica watches rolex replica watches | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 20:46 | Reagovat

Great post, great topic, I am always amazed by this.
http://www.theirwatches.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama