Porcelán na Pražském hradě

20. srpna 2011 v 12:00 |  Galerie a muzea
Nedávno jsem se víceméně náhodou a nečekaně ocitla na nové výstavě v Letohrádku královny Anny, na které je představený historický porcelán ze sbírek Pražského hradu. K vidění jsou jak kameninové a keramické archeologické nálezy, tak i další části souboru keramiky z doby baroka a renesance - fajáns, kamenina i porcelán, stejně jako čínská a japonská keramika, pocházející v některých případech z doby Rudolfa II.
V prvním patře letohrádku jsou potom k vidění cenné porcelánové jídelní soupravy Habsburků, počínaje Marií Terezií a konče Františkem Josefem I. Na ně navazují porcelánové servisy prezidenta Masaryka a Edvarda Beneše, soupravy socialistických prezidentů i porcelán, na kterém se na Hradě jedlo za Václava Havla, a také současný porcelán Václava Klause. Kromě keramiky je výstava doprovázena zajímavými dobovými obrazy.
Na to, že bych se normálně na výstavu sama asi nevypravila, jsem byla nakonec ráda, že jsem ji viděla, je zajímavá také proto, že je to možnost, jak si prohlédnout nově zrekonstruovaný interiér letohrádku.Víc vám toho z výstavy ukázat nemůžu, uvnitř se fotografovat nesmí a tuto jedinou fotku mi dovolili udělat výjimečně.


Letohrádek královny Anny
otevřeno denně od 10 do 18 hod
Vstupné 110 Kč, snížené 60 Kč
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama