Procházka Královskou zahradou

18. září 2011 v 12:00 |  Praha 1
Když už jsem tady v minulém článku nakousla historii Královské zahrady, tak vás do ní dnes pozvu na procházku. Byla vytvořena už v roce 1534 v renesančním stylu na místě dřívějších královských vinic z rozhodnutí krále Ferdinanda I. , který na jejím konci nechal také postavit letohrádek pro svoji manželku Annu. Postupem času přibyly další stavby, z nichž některé jsme tady už viděli a na některé se podíváme dnes.

Pokud do zahrady vstoupíme od Prašného mostu, budeme mít tento krásný výhled na Hrad


Můžeme samozřejmě vstoupit i krásnou kovanou hlavní branou o kousek dál, my ale dnes půjdeme přes malé náměstíčko, které tvoří domky, které slouží jako zázemí pro hradní stráž a zaměstnance HraduHusákův domeček jsme viděli už minule

Kašna se sochou Herkula, který zabíjí trojhlavého Kerbera, od Jiřího Bendla z roku 1670, umístěná ve výklenku, který navrhl architekt Francesco Caratti


Hlavní alej vede od kašny přímo k letohrádku


V posledních letech byly všechny památné stromy vybaveny tabulkami s popisem druhu. Je to zajímavé, protože mnoho stromů je tady starých až tři sta let a jedná se o vzácnější, pro naše podmínky nepůvodní stromy a keře.


Starou oranžerii jsme tady taky už jednou viděli
Giardinetto před letohrádkem a Zpívající fontána

Hradčany, Královská zahrada

 


Komentáře

1 csma csma | 18. září 2011 v 22:43 | Reagovat

Nie som práve odborník,ale budova, čo ste označili ako starú oranžeriu by mala byť Veľká míčovna. Stará oranžéria bola na mieste, kde sa dnes nachádza skleník. Teda aspoň tak som to našiel u Poscha Praha krok za krokem str. 124 - 125. Ináč super fotky.

2 Tomáš Bocán Tomáš Bocán | E-mail | Web | 19. září 2011 v 6:37 | Reagovat

A teraz tam je ešte vinobranie. Je tam samozrejme moc pekne..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama