Stará Liboc

15. září 2011 v 12:00 |  Praha 6
Stará vesnice Liboc, soustředěná ve svahu kolem libockého kostela sv. Floriána a Šebestiána, dostala v posledních desetiletích dost zabrat. Staré statky, které tady stály ještě před několika lety, byly postupně bourány a na jejich místech byly stavěny nové "developerské projekty". Některé ze statků měly to pochybné štěstí, že byly do těchto projektů začleněny - byly vykuchány a částečně použity k přestavbě a vestavbě. Pokud vás historie Liboce zajímá a chtěli byste se dozvědět víc, zkuste kliknout na skvělé stránky o Liboci TADY.

Dole pod kopcem se rozkládá libocký rybník


Od rybníka je vidět "vilka", kterou si ve svahu postavil nějaký osvícený občan. Když proti stavbě starousedlíci protestovali, dostali od Prahy 6 odpověď v tom smyslu, že vila nenarušuje panorama okolní staré zástavby. Tak nevím - jsem slepá já nebo radnice Prahy 6?

V zatáčce naproti kostelu najdete ještě pár uliček se starými domky. Některé z nich dokonce v původním stavu...


... a některé už opravené.Tajný průchod od rybníka ke kostelu

Libocký kostelEysseltova vila s hrázděným štítem. Taky by si zasloužila rekonstrukci...
Neorenesanční Schubertova vila ze sedmdesátých let 19. století vedle Hvězdy. Kdysi tady Karel Kachyňa natáčel film Lásky mezi kapkami deště. To už byla vila zchátralá, dnes je na tom ještě hůř. Doufejme, že na rozdíl od filmu bude mít dobrý konec.
 


Komentáře

1 strapless wedding dresses strapless wedding dresses | E-mail | Web | 1. listopadu 2012 v 18:49 | Reagovat

Clearly your open minded and receptive to other ideas. Many people in the online community are a little more totalitarian. im gonna bookmark ur site ;D Of courseC and I probably shouldnt even have to say thisC people are free to run their own websites as they see fit. But I get the highest value from blogs where either the authors writing is so outstanding that the lack of comments isnt material a combination of good writing and good comments.
http://www.standdress.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama