Zažili jsme město jinak

26. září 2011 v 12:00 |  Události
"Zažít město jinak", přesně tak se jmenoval festival, který v Praze proběhl o víkendu společně s cyklojízdou. Konal se v různých částech města, ale jeho centrem byly Vinohrady, především v uličkách kolem Americké ulice. Všechny restaurace, bistra, bary, kavárny a vinárny, kterých je tady nepočítaně, měly své stánky na chodníku a obsluhovaly chodce, kteří si ze silnice udělali promenádu - auta sem totiž nesměla. Vystupovali tady zpěváci, hudební skupiny, různí kejklíři a pouťoví umělci, u nejrůznějších stánků jste si kromě jídla a pití mohli koupit i ekologicky a charitativně zaměřené výrobky - oblečení, tašky, bižuterii a šperky, knihy i nejrůznější cetky, a navíc jste se u dalších stánků mohli informovat o různých neziskových, charitativních a společenských organizacích a nadacích a přispět jim.
Zaujalo mě nadšení, přátelské naladění a veselost všech zúčastněných a protože jsme tady potkali několik známých, dost jsme si to užili.

Na akci vystupoval i Vladimír Merta, někdejší zářivá hvězda zakázané hudby, dnes napůl zapomenutýNa náměstí kolem křižovatky Americká - Záhřebská duněla improvizovaná diskotéka, umístěná u fontány uprostřed prostranství, a okolní stánky s jídlem přitahovaly všechny kolemjdoucí
Vrcholem vinohradské pěší promenády byl zcela určitě její konec mezi ulicí Jana Masaryka a Máchovou. Kolem mexické restaurace Las Adelitas, která měla na chodníku nejen stánek s jídlem ale i bar, se soustředila velká skupina Mexičanů, kteří tady prodávali některé své tradiční potraviny a jiné výrobky a hlavně se tady veselili. U ústí Máchovy ulice stálo malé pódium, kde vystupovaly různé hudební skupiny a pohled na tančící Mexičany byl okouzlující. A protože jsem z mexické atmosféry byla opravdu nadšená, ukážu vám některé fotky ještě zítra.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama