Výstava The Art of Hard Rock

13. února 2012 v 12:00 |  Galerie a muzea
Když jsem našla pozvánku na výstavu The Art of Hard Rock, nijak to se mnou nezatřáslo. Rockerka rozhodně nejsem a nebyla jsem ani když jsem na to měla věk, ale když jsem se v sobotu víceméně náhodou ocitla před galerií, kde se výstava koná, šla jsem si ji nakonec prohlédnout. A udělala jsem dobře, protože je zajímavá a je co vidět.
Výstava, která se koná ke 40. výročí založení prvního Hard Rock Café (v Londýně, of course), trvá 40 dní, je putovní (koná se ve všech městech, kde jsou pobočky Hard Rock Café) a je na ní vystaveno 40 děl, vytvořených známými rockovými hvězdami (a ne ledajakými, svoje obrazy tady vystavuje například Frank Zappa, Ringo Starr, Julian Lennon, Alice Cooper, Billy Idol, Lou Reed, Michael Jackson a další). Samozřejmě jen některé z nich mají uměleckou hodnotu, u jiných hodnota tkví právě jen ve slávě tvůrce, ale i tak rozhodně stojí za shlédnutí.
K příjemnému zážitku přispěje určitě i to, že je tady možné prohlédnout si staré fotografie z lodýnského Hard Rock Café s mnoha slavnými návštěvníky (Beatles!) - a taky nevšední ochota mladých mužů, kteří každého výstavou provedou a ochotně vysvětlují všechny podrobnosti.


Pohled do galerie, vlevo soubor sádrových masek, omalovaných slavnými muzikanty


A jedna z nich, autorem je Mike Oldfield


Řekli byste, že Ronnie Wood z Rolling Stones umí takhle malovat? Obraz byl vytvořený v Benátkách speciálně pro tuto výstavu.


Něžné barvy na obraze Paula Stanleyho z divoké skupiny Kiss

Ringo Starr vytvořil sérii obrazů, evokujících jeho jméno


Autoportrét Jima Morrissona


Marty Balin


Nechybí ani čeští zástupci. Kytara Anety Langerové.


Samozřejmě nesmí chybět ani typické rekvizity Hard Rock Café

Galerie Dvorak Sec Contemporary
Staré Město, Dlouhá 5
Otevřeno denně 10 - 18 hod
Vstup zdarma
Výstava končí 17. února
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama