Praha z výšky

30. června 2012 v 12:00 |  Praha 1
Jak jsem slíbila ve svém nedávném článku o Astronomické věži v Klementinu, vydala jsem se zjistit, jestli je věž znovu přístupná. Zpráva je dobrá, věž je otevřená a my se na ni dnes podíváme. Asi nemusím zdůrazňovat, že výhled z ní je impozantní, jen to asi nebude nic pro ty, kdo trpí závratí.Tento pohled se vám naskytne při vstupu na ochoz

Zajímavé je přiblížení teleobjektivem - můžeme se tak podívat i na vzdálené střechy a věže
Věž je možné navštívit jen v rámci organizované prohlídky, není proto dost času na to, aby se člověk dosyta vynadíval a fotil tolik, kolik by chtěl. Je zajímavé pozorovat město z tohoto úhlu a odhadovat, která věž k čemu patří a co kde je. Pro milovníky a znalce Prahy to není žádný těžký oříšek - a pokud by někdo váhal, ve všech čtyřech rozích terasy jsou umístěny kovové panoramatické plánky s vyznačením hlavních bodů, které jsou z toho místa vidět.Věž je přístupná pouze v rámci tzv. barokního okruhu, zahrnujícího kromě věže ještě Zrcadlovou kapli, Barokní knihovnu a Meridiánový sál. Tam všude se podíváme někdy příště.


Staré Město, Klementinum, denně od 10 do 17 hodin, vstupné na celý okruh 220 Kč, snížené 140 Kč
 


Komentáře

1 Awa Awa | Web | 25. července 2012 v 12:14 | Reagovat

Zdravím, doporučuju někdy zajít na nějakou výstavu do sálu architektů na Staroměstské radnici. Je odtud překvapivý výhled na staroměstské střechy. Není úplně typický, člověk vidí vlastně Prahu z nezvyklého úhlu - má odtud zvláštní atmosféru. Byla jsem tam na výstavě týkající se paneláků (bude probíhat do září, myslím), ale nemohla jsem se odtrhnout od oken.

2 Praga-magica Praga-magica | 30. července 2012 v 18:24 | Reagovat

[1]:Děkuji za inspiraci, určitě to vyzkouším!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama