Zažít město jinak

23. září 2012 v 12:00 |  Události
Baví mě, že se teď v Praze o víkendu pořád něco děje. Problém je, že se to nedá stíhat. I tentokrát je toho tolik, že jsme zase nevěděli co dřív. To máte: cyklojízda, dny otevřených dveří, farmářské trhy, akce Zažít město jinak, kino a ještě pozvání ke známým. Já jsem chtěla rozhodně na Zažít město jinak, loni se mi to moc líbilo, jen jsme místo "naší" Prahy 2 chtěli poznat něco jiného. Váhali jsme mezi Letnou a Malou Stranou, nakonec jsme zvolili Vršovice - jednak je to blízko, druhak jsem tam kdysi bydlela a jsem tam proto tak trochu jako doma.
Akce se konala v okolí Krymské ulice a na tom zvláštním nezastavěném venkovském plácku mezi Krymskou a Moskevskou, který je pořád stejný už doby, kdy jsem kolem něho denně chodila.
V Krymské se odpoledne konaly paralelní cyklistické závody do vrchu. Kdo to tam zná, ví, že ten kopec není žádná legrace.


O něco výš v Krymské se žilo na ulici. Okolní obchody, hospody a kavárny vytáhly stoly a židle na ulici a prodávalo, pilo a jedlo se rovnou na dlažbě.

V proluce mezi Krymskou a Moskevskou se mezitím konaly akce pro děti. Bylo tady poměrně dost živo, kromě dětí se tady honili i psi a hrála tady muzika.Právě tady večer zapálili táborák i s opékáním buřtů, z kterého byly nadšené hlavně děti. Jen o kousek dál mezitím v hospodách připravovali další pokračování na večer. U toho už jsme ale nebyli. 


Komentáře

1 jarda jarda | Web | 24. září 2012 v 9:08 | Reagovat

Vypadá to jako povedená akce. Taky jsem se tam chystal ale nakonec to nevyšlo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama