Vodáci u Strakovky

1. října 2012 v 12:00 |  Praha 1
Těsně vedle Mánesova mostu, hned za sídlem vlády, stojí na břehu řeky malý hrázděný domek. Až do postavení Mánesova mostu vedla přímo v těchto místech na druhý břeh železná lávka a v domečku sídlil výběrčí mostného. Jeho práce skončila s postavením vedlejšího mostu a domek tehdy připadl armádě, která pod ním na břehu postavila vojenskou plovárnu, jejíž základy - dřevěné piloty - jsou dodnes vidět ve vodě. Na plovárnu měli přístup i běžní občané a často na ní docházelo k potyčkám vojáků s civilisty, proto byla časem postavena jen o kousek dál pro civilisty Občanská plovárna.
Od roku 1978 využívá domek občanské sdružení, které zde má vodáckou klubovnu - po záplavách před deseti lety krásně zrekonstruovanou. Její součástí je i malá zahrádka přímo na břehu řeky.

Interiér klubovny i se dvěma vodáckými vedoucímiZ oken je parádní výhled na Staré Město

Na zdi domku jsou zavěšeny kopie kachlí se starořeckými náměty. Tady nahoře je to nápis, který byl umístěný na Apollónově chrámu v Delfách a reliéf bohyně Athény a římského boha Marse, v zahradě najdeme reliéf, na němž je zobrazený bůh Kairos, a bustu bohyně Athény.Malá Strana, Kosárkovo nábřeží 2
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama