Růžová zahrada

14. listopadu 2012 v 12:00 |  Praha 5
Asi je to nesmysl, zvát vás v listopadu do růžové zahrady na Petříně. Všichni ji určitě dobře znáte (taky jste tam chodili randit?), takže se dnes spíš jen podíváme, jak to tam vypadá těsně před nástupem zimy.


Rozárium s vějířovým půdorysem bylo na vrcholku Petřína založeno už v letech 1932 - 43 podle návrhu Josefa Kumpána


Ještě minulý týden tam kvetlo několik zapomenutých růží - možná trochu ovadlých, ale potěšilo mě to. Hned se mi zdála zima vzdálenější.

Přímo v místě, odkud vycházejí jednotlivé cestičky sadu, je na zemi nakresleno bludiště - kopie labyrintu z katedrály ve francouzském Chartres. Dole vidíte originál v kostele, další pražské kopie jsou k vidění na Vyšehradě na parkovišti za Novým proboštstvím a na dvoře Francouzského lycea v Praze.


Foto převzato z www.crystalinks.com

 


Komentáře

1 Lamia Lamia | E-mail | 16. listopadu 2012 v 5:18 | Reagovat

Na Petříně je těch méně proslulých zajímavostí docela dost. Jedna známá kdysi tvrdila, že nedaleko baziliky někde ve svahu bývalo původně slovanské obětiště, ale jak na to přišla, nevím - mám za to, že většina nynějšího Petřína stejně prošla terénními úpravami už v 19. stol. Bývaly tam ale taky dva otevřené vstupy do štol, ty už jsou myslím uzavřené a předpokládám, že možná ještě funguje ta výstava Podzemní Praha.

2 praga-magica praga-magica | 16. listopadu 2012 v 10:36 | Reagovat

[1]: Myslím, že ty vchody do štol jsou všechny už zavřené a upravené.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama