Cesta do klášterního sadu

17. března 2013 v 12:00 |  Praha 6
Dnes se ještě zdržíme v břevnovském parku, kde jsme sice už několikrát byli, ale který nepřestanu prosazovat jako jeden ze svých nejoblíbenějších. Pokud se vydáme napříč parkem směrem k východu, objevíme nové další věci, které jsme minule neviděli.


Pohled na budovu kláštera. Právě v úrovni zídky nad schody, které na fotce vidíme, vedla dříve zeď, která oddělovala klášter od zahrady (jak jsme viděli v minulém článku).


Neskrývám, že tyto fotky mi tady zůstaly ještě od listopadu - proto to žluté listí na dnes holých stromech a drobná červená okrasná jablíčka na stromech uprostřed rozsáhlého trávníku
Když projdeme sadem napříč, dostaneme se až k zadní bráně zahrady. Vzpomínáte? Takhle jsme ji viděli zevnitř, od glorietu Josefka. Z vnitřní strany zahrady je ovšem brána oddělena ještě obyčejným drátěným plotem a mě tenkrát zajímalo, jak to vypadá na druhé straně tohoto plůtku a kam vede cesta mezi plotem a zdí. Dnes se na to podíváme.


Zeď i brána jsou počmárány rádoby grafitti a tagy - ale i mozi bezduchými čmáranicemi se najde street art, jako třeba tento indián přímo uvnitř brányObyčejná ušlapaná cesta šplhá strmě do kopce mezi zdí a zahradou a nabízí tak výhled na celý Břevnov


Cesta ústí do horního klášterního sadu, který vede po celé délce klauzurní zahrady a v zadní části navazuje na lesík. Za zdí sadu už vidíme kolej Větrník. V sadu byly při loňských a předloňských úpravách vysázeny nové stromy, upraveny cestičky i zrekonstruovány zdi. Na procházku je to ideální místo, zvlášť za pár týdnů, až všechny ty stromy pokvetou.
Poloha sadu v areálu je vidět na mapce dole.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama