Cukrárna Alchymista

16. dubna 2013 v 12:00 |  Restaurace a kavárny
Dnes se podíváme do cukrárny (jak se správně nazývá, i když je to spíš kavárna) Alchymista, k níž patří zahrada v letenském vnitrobloku, kterou jsme viděli minule. Domácká atmosféra s milou obsluhou je tady umocněná dobrou kávou z vlastní pražírny a výbornými dorty a já jen lituji, že to sem mám tak trochu z ruky. To je ostatně možná jediná nevýhoda cukrárny - zastrčená ulice poměrně daleko od dopravy, na druhou stranu to zase zaručuje, že tady najdete volné místo a nenarazíte na žádné turisty. A pokud jste opravdu milovníky kávy, hned vedle si můžete prohlédnout Muzeum kávy.


Přední část cukrárny připomíná tak trochu staré prvorepublikové kavárny s dřevěným obložením , mramorovými stolky, thonetkami i bambusovými držáky na novinyNástropní freska Jan Kristoforiho je alegorií alchymie


Druhá, zadní část připomíná tak trochu babiččin obývák - a právě odtud se vchází do kouzelné zahradyCukrárna Alchymista
Letná, Jana Zajíce 7
www.alchymista.cz

otevřeno denně od 10.30 do 21.30 


Komentáře

1 Eva Eva | 16. dubna 2013 v 13:00 | Reagovat

To jste mi udělala velkou radost. V cukrárně Alchymista máme v dubnu sraz Čtyřlístku :) a moc se tam těšíme. Už jsme tam byli a pro velký úspěch se vracíme. Musím říct, že mě nejvíc zaujala cedulka o tom jak se mají v kavárně chovat děti a jejich rodiče, která vám tady chybí, možná, že už tam není.
Eva

2 praga-magica praga-magica | 17. dubna 2013 v 2:19 | Reagovat

[1]: Evo, děkuji za komentář. Té cedulky jsem si bohužel asi nevšimla...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama