Na hřbitově pod hradbami

30. dubna 2013 v 12:00 |  Hřbitovy
Na starém vojenském hřbitově pod Pohořelcem už jsme jednou byli (informace TADY). Tehdy zde probíhaly práce na opravě barokních hradeb, ke kterým hřbitov přiléhá, a náhrobní desky byly zakryté dřevěným bedněním. To už je dnes sundané, zdi jsou opravené a práce se posunuly o kus dál ke zdi u Myslbekovy ulice. Pojďme se podívat, jak to tady teď vypadá.Pohled z bastionu č. IX za Keplerovou ulicí do prostor hradebního příkopu s bývalým hřbitovem. Po zrušení hřbitova byla v letech 1904-5 byla některá těla exhumována a i s náhrobky přenesena na některé jiné pražské hřbitovy (především vojenské).

Ze hřbitova, založeného v 18. století, dnes už zůstalo jen pár desek, vložených do zdi hradeb. Nic než základy nezůstaly ani z pomníku pruských dělostřelců, který tu také stával.Původní stav pomníku je vidět na velkých plakátech, které visí u dvou vstupních míst do prostor za hradbami - jak v Keplerově ulici, tak v ulici Hládkov. Je na nich zdokumentována celá historie hradeb i hřbitova a postup oprav.Pohled od bastionu směrem k HládkovuVpravo bastion č. X (pojmenovaný sv. František Borgia) s větráním zemního krytu, vlevo objížďka kvůli pracím na slavné (a drahé) BlanceVelká louka pod Hládkovem slouží jako park - a až teprve na fotografii jsem si všimla nápisu Hollywood ve svahu vlevo vzadu. Kdo a proč ho tam umístil, netuším, na internetu jsem nic nenašla, ale ještě se tam vypravím.


 


Komentáře

1 Macin Macin | Web | 18. srpna 2013 v 16:27 | Reagovat

Letos jsem byla 2x na Olšanech, jednak jsem hledala příbuzného do rodokmenu, a pak spodní část je nádherná, jsou tam krásné staré hrobky. Sice je většina porostlá břečťanem, ale i tak je to pěkné.

2 karolina karolina | 8. ledna 2014 v 16:00 | Reagovat

Ahoj máš moc pěkný blog.. Dnes jsem jela okolo a toho napisu jsem si taky vsimla jen tam neni hollywood ale hollyweed

3 Praga-Magica Praga-Magica | 8. ledna 2014 v 21:21 | Reagovat

[2]: Karolíno, děkuji,na tu dálku jsem to neviděla :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama