Stará Hostivař (dolní)

4. dubna 2013 v 12:00 |  Praha 10
Ve staré Hostivaři v zákrutě, kterou tvoří ulice K Horkám, vedoucí od tramvaje ze Švehlovy ulice nahoru k sídlišti Košík, zůstala zachována půvabná čtvrť starých venkovských domků, většinou hezky a citlivě zrekonstruovaných a opravených. Už dlouho jsem tam nebyla a proto jsem byla překvapená, jak to tady prokouklo, a určitě se sem ještě vrátím někdy na jaře nebo v létě, až bude všechno zelené (a hlavně až bude teplo :-)). Dnes se projdeme v dolní části, kam sejdeme po schodech od vchodu do Toulcova dvora.


Tento dům v Kozinově ulici mě fascinoval. Je celý obložený "buditelskými" nápisy a reliéfy. O jeho původu a historii jsem zatím nic nenašla, ale budu pátrat dál. Prozatím se odtud budeme držet Kozinovy ulice, kterou dojdeme až na Kozinovo náměstí.


Ani ta hrubka mi nevadíPůvabná Selská ulice, odbočující z KozinovyKrásné vývěsní štíty místního uměleckého kováře

Ulice nás zavede až do spodní části k meandrům Botiče, odkud budeme pokračovat podél potoka Domkářskou ulicí, kde jsou ještě k vidění staré chaloupky
Dnešní okruh ukončíme u kostela, kam vyjdeme od břehů Botiče po schodech. Kostel byl bohužel zavřený, zkusíme to jindy, ale i tak si o něm něco řekneme příště a podíváme se i do horní části této čtvrti.

A ještě kde jsme dnes chodili:
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama