Včera na Smetanově nábřeží...

8. června 2013 v 21:45 |  Praha 1
... to vypadalo jako na promenádě. Od Národního divadla až ke Karlovu mostu je zakázaný vjezd, nejezdí tudy ani tramvaje, takže pěší i cyklisté obsadili střed vozovky. Stejně ale všechny nejvíc přitahuje zábradlí nábřežní zdi, odkud sledují momentální výšku hladiny vody. Ta od začátku týdne poklesla asi o metr, Střelecký ostrov už nevypadá jako lužní les a na druhém břehu u Sovových mlýnů se z vody znovu vynořila hlava buddhistického mnicha. Jen doufejme, že tentokrát se předpověď sekla a déšť a s ním záplavy se už nevrátí.Asi v polovině nábřeží se k zábradlí už nesmí - je tady postavená zábrana, nejdřív nízká, ale čím blíž ke Karlovu mostu, tím víc se zvyšuje
Vyklízení zaplavených domů na Novotného lávceNa Karlův most se stále ještě nesmí. O kousek dál, na Alšově nábřeží, jsou kromě zábran připravené i hadice na odčerpávání vody ze zaplavených blízkých sklepů.Z druhé strany je vidět i přístaviště výletních loděk pod Alšovým nábřežím a na první pohled se zdá, jako by tady ani žádné záplavy nebyly. Zábrany stojí ovšem i na malostranském břehu, mezi mostem a Hergetovou cihelnou.

Kolem povodní se už samozřejmě vynořila spousta vtipných i méně vtipných historek - mě pobavila ta o dvou dámách, bydlících v přízemním bytě na břehu Rokytky. Když jim doporučili, aby si byt vyklidily, aby jim voda nezničila zařízení, udělaly to dokonale. Všechno pečlivě zabalily a odnosily do sklepa.
Jak jsem koupila, tak prodávám, ale jestli to není pravda, tak je to dobře vymyšleno. 


Komentáře

1 Hana Kubíková Hana Kubíková | E-mail | 9. června 2013 v 7:17 | Reagovat

Byla jsem tam ve středu a promenáda mě taky nadchla. http://kubikova.blog.denik.cz/c/346651/Popovodnova-turistka.html

2 praga-magica praga-magica | 9. června 2013 v 13:53 | Reagovat

[1]: Hanko, děkuji za odkaz na Váš zajímavý blog!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama