Kavárna, která pomáhá

22. srpna 2013 v 12:00 |  Restaurace a kavárny
Nepíšu sem skoro vůbec o kavárnách a restauracích, přestože na to mám zřízenou rubriku, jednak proto, že nemáme rádi experimenty a chodíme pořád na stejná místa, druhak nejsem žádný food kritik a prostě neumím odborně hodnotit jídla a pití. Dokážu napsat maximálně tak o atmosféře, a tu má zahradní kavárna, do které vás pozvu dnes, dokonalou.Ono vlastně ani tak nejde o kavárnu, jako spíš o zahradu, ve které leží. Najdete ji vysoko ve svahu nad nemocnicí Pod Petřínem, těsně pod schody, které odtud vedou k rozhledně. Zahrada patří k Domovu sociálních služeb a jeho klienti se na chodu kavárny v rámci získávání znalostí a zkušeností podílejí. Nabízí teplé a studené nápoje i jednoduchá jídla (saláty, sendviče, zákusky) za bezkonkurenčně nízké ceny (vzhledem k místu, kde leží).Cesta od vrat z Vlašské ulice vás nejdříve přivede na malé nádvoří za vilou, v níž je Domov sociálních služeb umístěný. Tady najdete kavárnu s jednoduchým barovým pultem a se stolečky, u kterých se můžete posadit - a nebo si tady můžete pití koupit a vydat se s ním do zahrady, po které jsou roztroušeny skupinky stolků, u kterých se dá v krásném prostředí sedět a povídat. Ideální místo na tajné rande.


Kromě jiného zahrada nabízí ze všech svých koutů nádherné výhledy na Hradčany, Malou Stranu a Strahovský klášter


Zahradu jsem objevila před týdnem a už jsem tam byla třikrát. Konají se v ní i různé koncerty a kulturní akce a hned ta nejbližší vypadá hodně zajímavě. Já tam budu - a co vy?
Malá Strana, Vlašská 25
Otevřeno pondělí - pátek 11 - 19 hod, sobota - neděle 12 - 19 hod
Kavárna je pouze sezónní, v zimě je zavřená


 


Komentáře

1 Panda Panda | 23. září 2013 v 22:59 | Reagovat

Děkuji za krásný blog. Zašla jsem se tam podívat (cestou od zubařky), měl být jarmark, ale kvůli počasí nebyl. Zahrada i výhledy jsou opravdu krásné. A vzrušující byla i cesta autobusem k nemocnici, který před americkou ambasádou srandovně prohlížejí policajti zrcátkem (a co je vevnitř, to je nezajímá). Olga

2 praga-magica praga-magica | 25. září 2013 v 15:27 | Reagovat

[1]: Děkuji za zprávu, jsem ráda, že se Vám tam líbilo :-)

3 Kája Kája | Web | 26. září 2013 v 12:42 | Reagovat

To je skvělý, víc takových kaváren!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama