Na Císařské louce...

8. září 2013 v 12:00 |  Praha 5
... stojí řada topolů, to ví přece všichni v čele s Karlem Hašlerem. Kromě toho je tam k vidění pozoruhodná směsice nových sportovišť, zahradních restaurací, nepořádku (ještě po záplavách?) a loděnic jako vystřižených z filmů pro pamětníky.

Cesta vede jen po východní straně ostrova, ta druhá, přiléhající ke smíchovskému břehu, slouží především jako kotviště člunů a hausbótů a je přístupná jen z loděnic a různých dalších oplocených, někdy těžko identifikovatelných areálů.Najdeme tady lanové centrum, golfové odpaliště i hřiště na plážový volejbal

Z ostrova se nabízejí také zajímavé výhledy na protější břeh - třeba na Vyšehrad se třemi kubistickými domy...... nebo na Podolskou vodárnu a některá její zařízení na špici Veslařského ostrova.Nejzábavnější je asi pozorování života na vodě - jsou tady k vidění snad všechny myslitelné vodní dopravní prostředky - od parníků, přes plachetnice a motorové čluny, až k dračím lodím a skifům.


Nejbarevnější a nejzábavnější jsou asi dračí lodě - fascinuje mě, že rytmus pádlování udává bubeník údery do ohromného bubnu, umístěného na přídi

Rybáři nesmí chybět, i když si nedovedu přestavit, co s těmi vltavskými rybami asi tak můžou dělat. Zdráhám se uvěřit, že by je jedli.Některé pohledy jsou jako z Rozmarného léta...


Jiné mi zas připomněly obrazy Kamila LhotákaVzadu na jižní špičce ostrova, kam dojdete podél téměř prázdného kempu po pravé straně, pokračuje alej vysokých stromů, která vás přivede k posledním loděnicím. Tou úplně krajní, umístěnou na místě, kde se ostrov téměř dotýká Strakonické ulice, od které ho dělí jen krátký mostek, je loděnice Dukly, kde trénují reprezentanti. A trénovali zrovna i ten den.
Skifařům prý kánoisté přezdívají "couváci"Lodě u smíchovského břehu


Vltavské rameno je tady pod mostem zaslepené nefunkčním zdymadlem..... u kterého stojí tento krásně zrekonstruovaný domek.


Na Strakonické vyjdeme přesně u stanice tramvaje i autobusu Lihovar, ale taky se odtud můžeme dostat dalším přívozem na Veslařský ostrov směrem k Podolskému bazénu - a přesně tam se někdy příště také podíváme.


 


Komentáře

1 Vendula Vendula | 8. září 2013 v 18:56 | Reagovat

To je krásný... Na Císařské louce jsem byla naposledy asi před 25 lety, coby malá holka. Přesně si pamatuju na ty topoly! A to molo mi zas připomnělo úžasné dovolené na Sázavě; ještě slyším praskání prken a šplouchání vody pod molem...
Budu tam muset vzít vlastní dětičky (na Cís. louku), děkuju za připomenutí! :o)

2 Praga-magica Praga-magica | 9. září 2013 v 21:52 | Reagovat

[1]: Je to fakt taková trochu retro, ale hezká procházka :-)

3 Vendula Vendula | 11. září 2013 v 9:31 | Reagovat

[2]: Mně právě přijde moc milé, že je ještě něco v Praze "retro". Pořád se chce stavět něco nového, modernizovat... Bojím se, jak dopadne ten Václavák... Aby ten dům nebyl první vlaštovka k dalšímu bourání.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama