Přívozem na Císařskou louku

7. září 2013 v 12:00 |  Praha 5
Přiznám se, že jsem minulou sobotu jela přívozem poprvé. Dokonce jsem byla poprvé i na Císařské louce, zato jsem tam byla během jednoho dne dvakrát a nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má, jak by řekl klasik. Dvakrát jsem tam byla ovšem jen a jen kvůli své skleróze a hlouposti. Přitom to začalo tak nenápadně - v sobotu dopoledne jsme se jako vždy vypravili na trh na náplavku, jenže chyba lávky, trh nebyl, protože se odpoledne po náplavce měl běžet nějaký hromadný běh. Místo nakupování a líného popíjení kávy na slunci jsme se tedy vydali přes Železniční most prozkoumat druhý břeh, o kterém jsme se shodli, že ho neznáme. Potud to šlo, problém nastal, když jsem na mostě vytáhla foťák a zjistila, že paměťová karta odpočívá pěkně doma v počítači. Procházka byla příjemná a zajímavá, už v půl čtvrté jsme byli doma a mně to nedalo, popadla jsem kartu a celou cestu jsem si sama zopakovala ještě jednou, jen kvůli focení. Psaní blogu holt vyžaduje oběti :-)Na přívoz se dá samozřejmě nastoupit i na levém břehu, na náplavce za Železničním mostem, mně se ale zalíbil ten smíchovský, je romantičtější a přírodnější. Přívoz jezdí každou půlhodinu, vždy pár minut před půl a pár minut před celou, od 8.15 hod do 19.45 hod, od dubna do října). Platí na něj normální jízdenka jako na jinou MHD.

Ideální kratochvíle pro procházku s dětmi - nebo jen prostě jako cesta za trochu jiným pohledem na město. Třeba zrovna o tomto krásném slunném letním víkendu.Na Císařské louce je samozřejmě k vidění spousta věcí a proto se tam podíváme spolu hned zítra.
 


Komentáře

1 csma csma | 8. září 2013 v 8:57 | Reagovat

Super vec o ktorej som vôbec nevedel. Najbližšie to musím vyskúšať. Ďakujem :)

2 Praga-magica Praga-magica | 9. září 2013 v 21:45 | Reagovat

[1]:Určitě se Vám to bude líbit. Mimochodem, viděla jsem to místo po akátu a je to tak upravené, že bych si toho možná ani nevšimla, nevědět od Vás, že ho porazili :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama