Veslařský ostrov

21. září 2013 v 12:00 |  Praha 4
Nedávno mi někdo vyčetl, že se mi tady pomalu stává z Magické Prahy jen Magická Praha 1. Je to logické, ta nejkrásnější místa jsou většinou na Praze 1, neznamená to ale, že nikam jinam nechodím. Dnes se tedy pro změnu z Malé Strany a Starého Města přesuneme do Bráníka, kde těsně pod nábřežím mezi vyšehradskou skálou a podolským stadiónem leží další z pražských ostrovů - ten možná nejméně známý, Veslařský. Můžeme se na něj dostat přes můstek, vedoucí z Podolí od botelu Racek, nebo z druhé strany řeky od smíchovského lihovaru dalším z pražských přívozů. Přesně tuto méně schůdnou cestu jsme tentokrát zvolili i my (jako pokračování cesty přes Císařskou louku, samozřejmě).Přívoz vede jen kousek od místa, kde se na Strakonické stýká Císařská louka s pevným břehem. Stačí jen sejít přímo k vodě a modrobílou tabuli uvidíte téměř okamžitě.


Přívoz je tady větší, jezdí na ní větší člun a i samotné stanoviště je spojené s malou kavárnou a půjčovnou loděk


Místo pro kapitána...


Cesta přívozu vede šikmo přes řeku a poté podél Žlutých lázní, kde můžeme sledovat zblízka akce, které se tu často konají, úžinou vedle botelu Racek až k jižní špičce Veslařského ostrova

Na Veslařském ostrově najdeme jen jednu cestu, podél níž vpravo stojí loděnice a podobné stavby, zatímco vlevo můžeme chodit po kamenných stupních tribuny, místy neupravené a ještě zanesené pískem po záplavách, ze které se dají sledovat závody lodí (tento víkend se konají odložené Primátorky)

Na konci cesty nás zastaví brána. Celá severní špička ostrova je nepřístupná, jsou na ní umístěna některá zařízení vodárny.I tady můžeme samozřejmě sledovat dění na řece, které bývá často zajímavé a je tu občas takový provoz, že člověk neví, co dřív


Z ostrova se nabízejí také zajímavé pohledy na protější břeh Císařské louky nebo v dálce na hlubočepský kostelík sv. Filipa a sv. JakubaNo a potom spadne slunce do řeky a je čas jít domů.

Podolí, Veslařský ostrov
 


Komentáře

1 picmoch picmoch | 22. září 2013 v 4:04 | Reagovat

I kdyby to byla jen Praha 1 ci dokonce jen Stare Město, tak mam Vase fotky i komentare velmi rad. Na Zlichove (vedle Haslerova rod. domu) je moc hezka srbska restaurace jelica.cz, kterou by tam clovek necekal.

2 praga-magica praga-magica | 22. září 2013 v 15:34 | Reagovat

[1]: Moc děkuji za milý komentář, srbskou restauraci příležitostně vyzkouším a o Hašlerově domu jsem neměla ani ponětí. Díky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama