Poslední víkend v Královské zahradě

26. října 2013 v 12:00 |  Praha 1
Tento víkend končí letní turistická sezóna a zavírají se zahrady Pražského hradu, je to tedy poslední příležitost k využití tohoto krásného podzimu k procházce třeba zrovna v Královské zahradě. A pokud to nestihnete, můžete se projít virtuálně aspoň tady.Začneme, jak jinak, u Letohrádku královny Anny, který pro ni nechal postavit její manžel král Ferdinand I. Ten také nechal na místě bývalých vinic vytvořit tuto zahradu v renesančním stylu.


Pod Letohrádkem vede cesta do Jeleního příkopu kolem fíkovny. Bohužel, letošní léto fíkům moc nesvědčilo, keře jsou obsypané tvrdými plody, které už nedozrají. Taková škoda!


Poslední dny jsou tak nádherné, že mají všechno, co od podzimu člověk čeká - žluté listí na stromech, rozzářené měkkým slunečním světlem, barevné koberce napadané pod stromy, modrou oblohu a poslední květiny. Úplně stačí jen se zahradou procházet, bez nějakého podrobného zkoumání památek.

No dobře, tak aspoň Míčovnu se všemi původními i nově přidanými sgrafity si můžeme prohlédnout zblízkaU brány, vedoucí na Prašný most, najdeme na malém dvorku na bidýlkách sedět dravé ptáky. Za stovku vám dají na ruku orla skalního.


No a potom se ocitneme na Prašném mostě uprostřed turistického šílenství, mířícího dovnitř Hradu, a u toho už já nemusím být. Já tam chodím mimo sezónu.
 


Komentáře

1 Eliška Eliška | E-mail | 31. října 2013 v 20:52 | Reagovat

Úžasný podzim, žlutá úplně září! V Královské zahradě to musel být zážitek, my se kochali na venkově. Krásné fotky!

2 Praga-magica Praga-magica | 2. listopadu 2013 v 1:23 | Reagovat

[1]:Bylo tam moc hezky, až je člověku líto, že zahradu vůec na zimu zavírají :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama