V Žižkově sboru

20. listopadu 2013 v 12:00 |  Praha 3
Budova Žižkova sboru Církve československé husitské byla postavená na Žižkově (kde jinde) podle návrhu architekta Kaliby v letech 1923 - 25. Konají se v zde nejen modlitby, ale i různé kulturní akce, koncerty a přednášky. O minulém víkendu byl hlavní sál jedním z míst, kde byla pořádána akce Restaurant Day a kam tedy kdokoliv mohl přijít nabízet vlastnoručně připravené jídlo.

Nechybí žádný z husitských atributů, od vlajky s kalichem, vztyčené na střeše, až po husitské zbraněSál je jednoduchý, s obyčejnými dřevěnými lavicemi a malým pódiem, na kterém stojí oltář a visí kříž. Tím nejcennějším je zde socha od Františka Bílka, stojící v rohu.Tři a půl metru vysoká sádrová plastika má název Strom bleskem pravdy zasažený a modlitebně ho zapůjčila Národní galerie. A co ta šála?Kolem dokola sálu stály stánky s nejrůznějšími laskominami, my jsme už ale byli nacpaní z Vršovic a šli jsme tedy jen po sladkém. Výběr byl velký, ceny vyšší než ve Vršovicích.
Cupcaky tady byly jednoznačně nejlepší. A ten dortík vlevo, s kandovanou třešní a mandlovou náplní, to byla tedy bomba. Chuťová (i kalorická).Akce byla doprovázená různými vystoupeními. My jsme tady viděly tanečnice, předvádějící indické tance - pod tím oltářem a křížem to vypadalo zvláštně, no ale nakonec proč ne.
Jakoby toho jídla nebylo málo, na zahrádce vedle stál gril s klobásami, hamburgery i grilovaným hermelínem s brusinkovou omáčkou. Jen na to mít ještě v žaludku kapacitu.Stejně jako ve Vršovicích, i tady bylo poměrně dost prodávajících, ale málo zájemců. Lidé zkrátka nechodili. Možná za to mohlo podzimní počasí, ale spíš o tom jednoduše věděl jen málokdo.


Žižkův sbor
Žižkov, náměstí Barikád 1
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama