Znovu v Tančícím domě

13. března 2014 v 12:19 |  Praha 2
Do výstavních prostor Tančícího domu se vstupuje vchodem z nábřeží vedle "Havlova" domu. Navedou nás sem poutače, které jsou umístěné přímo před vchodem i na rohu Resslovy ulice. Vstupní prostory jsou vyplněné nejrůznějšími uměleckými díly, butikem s designovou módou a upoutávkami na další výstavu provozovatele v budově Microny v Modřanech. Nechybí ani malá kavárna přímo za prosklenou stěnou vstupní haly.

Po skleněných točitých schodech se dostaneme do suterénu (ústícího jako přízemí na malý zadní dvorek), kde najdeme všechny informace o stavbě od okamžiku prvního nápadu na zástavbu této parcely, přes první nákresy, příběh hledání zahraničního architekta, který by byl partnerem architekta Vlada Miluniće (až tady jsem se dozvěděla, že architekt nejdříve oslovil Jeana Nouvela, kterému se však projekt zdál příliš malý a byl to právě on, kdo doporučil Franka O. Gehryho), o hledání konečného tvaru až po závěrečné fáze vytváření návrhu a jeho realizace pro holandskou pojišťovnu Nationale Nederlanden. Kromě nákresů tady najdeme několik modelů stavby, bohatou dokumentaci a na zdi pověšenou ručně popsanou anabázi tvorby projektu.
Ve vedlejší místnosti potom najdeme výstavku modelů a nákresů dalších Milunićových staveb, které realizoval jak u nás, tak i v zahraničí.


Návrhy lávek přes Jelení příkop
Moderní umění, které jsem vám tady ukazovala minule, nemusí oslovit zrovna všechny, ale myslím, tato výstava o architektuře domu, společně s možností nahlédnutí do jeho útrob, určitě stojí za návštěvu.


Praha 2, Rašínovo nábřeží 80

Otevřeno denně od 14 do 18 hod
Vstupné do všech prostor 90 Kč
 


Komentáře

1 El El | 13. března 2014 v 12:29 | Reagovat

Tančící dům, mě velice zaujal a ráda se na něho dívám. pěkný blog!

2 vejnar vejnar | Web | 14. března 2014 v 21:03 | Reagovat

Koukám, že ti ten tančící dům nedá spát:) Jsem rád, že jsem tento blog nedávno objevil. Dané místo zmapuješ tak detailně, že už tam člověk skoro ani nemusí chodit;) Ty alternativní návrhy tančícího domu jsou dost šílený (až nechápu), vyhrála jednoznačně nejlepší volba..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama