Signal festival a další akce na tento víkend

17. října 2014 v 18:10 |  Události
V Praze se tento víkend koná několik akcí, které způsobují bolehlav - problémem je, kam jít dřív a co všechno stihnout. Ze všeho nejdřív určitě stojí za to Signal festival, svátek světel v centru města, který letos slibuje nejméně stejně zajímavou podívanou jako loni. Včerejší začátek jsme nestihli, ale dnes večer určitě vyrážíme.Dnes jsem před Rudolfinem vyfotila (aspoň mobilem, no) jednu z instalací s názvem Crystallation, průchozí tunel, ověšený skleněnými "lustrovými" přívěšky (zatím jen částečně, zbývající část si mohou ověsit přímo návštěvníci). Jeho autorem je umělecký ředitel firmy Preciosa Jaroslav Bejvl. V pošmourném deštivém počasí s policejní páskou, bránící vstupu dovnitř dílo až tak nevyniklo, ale jsem přesvědčená, že za tmy a s osvětlením to bude ono. Jestli večer dojdeme až sem, dám pak vědět.Nedaleko odtud ve výstavní síni firmy Preciosa v Jáchymově ulici je vystavená další instalace s názvem Soud by Boadesign, grafický záznam zpěvu zpěvačky Never Sol, který se světelně odráží ve skleněných sloupech. Večer ji ale nehledejte, je to jediná věc, která je přístupná jen ve dne.

Signal Festival trvá až do neděle, každý den od 19 do 24 hodin. Celý program najdete tady www.signalfestival.com, někde tam se dá taky stáhnout interaktivní program do mobilu. Tištěný program se prodává v informačních centrech u některých instalací.

Další zajímavou akcí je zítřejší Open Square, otevření všech institucí, které stojí na Palachově náměstí. Můžete se zúčastnit různých výstav, besed, workshopů, představení a prohlídek v Rudolfinu, v Uměleckoprůnyslovém muzeu, na Filosofické fakultě i Institutu plánování a rozvoje hl.m.Prahy.
Podrobné informace tady: www.opensquare.cz

No a taky se samozřejmě koná ještě trh na náplavce a kromě toho si můžete tentokrát koupit zeleninu levně i na piazzetě za Národním divadlem, kde hnutí Zachraň jídlo ve spolupráci s Potravinovou bankou pořádá prodej přebytků, které českým pěstitelům zbývají, protože se k nám za dumpingové ceny dováží zelenina ze zahraničí. Tam budu taky.

 


Komentáře

1 vejnar vejnar | Web | 19. října 2014 v 21:33 | Reagovat

Byl jsem se tam podívat a stejně jako minulý rok byl zas nejlepší mapping na náměstí Míru na kostele sv. Ludmily! Pár fotek - viz web.

2 Olia Olia | 20. října 2014 v 11:47 | Reagovat

Kdo to má všechno stíhat?? :-))) Ludmila byla naprosto skvělá.. a balónky v Zítkových sadech a.. a.. zdravím Jola

3 Praga-Magica Praga-Magica | 20. října 2014 v 15:18 | Reagovat

[1]: Moc hezké fotky, viděla jsem je i na facebooku. Mírák byl super.

4 Praga Magica Praga Magica | 20. října 2014 v 15:20 | Reagovat

[2]: To je ono, to jsem taky říkala, kdo to má všechno pořád stíhat :-) Máte pravdu, Ludmila i Zítkovy sady skvělé, budou tady (snad) zítra.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama