Signal festival 2

21. října 2014 v 22:31 |  Události
Ještě poslední ohlédnutí za Signal festivalem, aspoň za tou částí, kterou jsme během té dlouhé páteční večerní procházky kolem Vltavy stihli.
Podrobnosti o jednotlivých instalacích a jejich autorech najdete tady: www.signalfestival.comTen, kdo chodil večer kolem řeky, si určitě všiml dvou modrých světel, namířených z Hradčan do temné oblohy. Instalace s názvem Duo byla umístěná na nádvoří Salmovského paláce.Na Křižovnickém náměstí se dav shromáždil kolem budky, ze které ve tmě obloukem vybíhal světelný paprsek, který se tříštil o zeď mostecké věže a přitom na ní vytvářel obrazce


Jen o kousek dál po Smetanově nábřeží ve dvoře budovy, kde sídlí kromě UK i Galerie Hollar, byla umístěná třístěnná instalace, složená z desítek klasických petrolejek, osazených žárovkami, které se postupně rozsvěcely a zhasínaly. Zajímavé bylo to, že festival umožnil přístup i na místo, kam se běžně nepodíváme.

Další blikající žárovky byly umístěné na Střeleckém ostrově. Instalace s názvem Světelná bariéra byla tvořená soustavou blikajících žárovek a zrcadel, nad kterými se vznášel bílý kouř. Na fotkách nic moc, jen ten kouř nad hlavami davu vypadal v té tmě zajímavě. Oba osvětlené břehy řeky s podsvícenými oblouky mostu představovaly k tomu svátku světel zajímavý přídavek.

Na rohu pod Tančícím domem čekal ocelový a barevně blikající Speederman Davida Černého (mimochodem, z podobných ocelových plátů bude i nová plastika stejného autora, která ve vší tajnosti už stojí zabalená za Quadriem, kde čeká na slavnostní odhalení).


Na náplavce naproti Tančícímu domu v jednom z nábřežních prostorů byla k vidění další expozice. Místnost byla vytapetována barevnými obrazci, ze kterých rychle blikající světlo vytvořilo animace. Na oči to byl mor, vydržela jsem to asi půl vteřiny.


Moje letos nejoblíbenější instalací byly blikající a lehce levitující bílé balónky v Zítkových sadech pod Palackého náměstímA jako loni, ani letos nezklamal Mírák, kde jsme skončili cestou domů. Videomapping na zdech kostela byl úchvatný, stejně jako celá tato podařená akce. 


Komentáře

1 hana hana | E-mail | 22. října 2014 v 14:29 | Reagovat

Zdravím Vás a díky za všechny zajímavé a hezké povídání a fotky.
Jen mě mrzí,že pražáci zapomínají na Vyšehrad.
z Vysočiny-hana

2 Praga Magica Praga Magica | 24. října 2014 v 0:18 | Reagovat

[1]: Děkuji za komentář... a určitě nezapomínají :-)

3 Lesk Lesk | Web | 30. října 2014 v 10:36 | Reagovat

Zaujalo mě dílo Speederman. Nevíte, co má vyjadřovat?

4 Praga magica Praga magica | 30. října 2014 v 20:22 | Reagovat

[3]:Podle názvu bych to tipovala na něco jako "Rychlomuže", který chvátá tak, že za ním zůstávají čáry... ale jak je to ve skutečnosti, nevím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama