Hotel Imperial 2

13. listopadu 2014 v 13:24
Dnes se znovu vrátíme do hotelu Imperial, abychom si prohlédli další prostory. Začneme tím nejzajímavějším a nejtypičtějším - rozlehlou restaurací v přízemí. Je obložená krásnými keramickými kachlíky Josefa Drahoňovského, mozaiky jsou dílem Jana Beneše. Tématem výzdoby je Egypt, stejně jako v ostatních prostorách hotelu, které jsme viděli minule.
Restauraci s kavárnou dnes provozuje Zdeněk Pohlreich. Před revolucí sloužila jako jídelna odborářského hotelu, po revoluci před vyřešením restitučních otázek a rekonstrukcí byla v provozu i přesto, že hotel byl zavřený. Tehdy tady také na pultu stávala mísa s koblihami, jako odkaz na Saturnina, která čekala, jestli je někdo začne házet po okolí. Co vím, tak nezačal.
Restaurace určitě nepatří k levným, ale káva v kavárně tak drahá není. Za prohlídku těchto zvláštních a krásných prostor to určitě stojí.


Pohled na toaletu. Vidíte ty imbusové šrouby v křídlech?Pod skleněnou kupolí prostor ve dvoře, které byly vestavěny na místě dřívější kuchyně, dnes najdeme jeden z nových salónků. Z něj se vchází do dalšího, původního.


Krásné mozaiky i dřevěné obložení malého salónku, který dřív sloužil jako jídelna pro zaměstnance

Neodpustím si malou poznámku. Myslím, že rekonstrukce původních prostor celého hotelu dopadla výborně. Co mě, mírně řečeno, zaráží, je další úprava a doplnění. Na fotkách jak tady, tak minule je to částečně vidět. Sporné doplňky a svítidla, nevkusné vodovodní kohoutky, divné sochy, nepodařená dekorace výtahových prostor a koberce s psychedelickými barvami a vzory. Ale jinak jsem, samozřejmě, ráda, že jsem tu původní krásu mohla vidět.


Prohlídku organizovala agentura paní Krčálové, zatím v programu na listopad další není, ale všechny informace najdete eventuálně tady: www.krcalova.cz


Praha 1, Na Poříčí 15

 


Komentáře

1 Petr Zeman Petr Zeman | E-mail | 13. listopadu 2014 v 14:46 | Reagovat

V pondělí tam jdu na oběd. Beru foťák.

2 praga-magica praga-magica | 13. listopadu 2014 v 14:49 | Reagovat

[1]: Berte :-) V poledne se bude fotit líp, navečer, kdy jsme tam byli my, už je tam dost šero.

3 Jozef Jozef | 19. března 2017 v 14:07 | Reagovat

Na fotke z toalety vidím krížové šrouby, to nie sú imbusové. Tak či onak, žiaden šroub na tomto mieste dizajnu vodovodnej batérie nepridáva... Na prvý pohľad batéria možno zaujme, pri bližšom pohľade sa dostaví dojem šmejdového dizajnu... Čo je škoda.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama