Toyen v Muzeu Kampa

8. září 2015 v 12:00 |  Galerie a muzea
Výstava, která byla zahájená v sobotu v Sovových mlýnech, je momentálně asi to nejvýznamnější a nejzajímavější, co můžete v Praze vidět. Najdete tady celou řada zásadních obrazů Toyen z českých i zahraničních sbírek, počínaje jejími prvními díly, vytvořenými ještě v Praze a při jejím prvním pobytu v Paříži, až po stěžejní surrealistická plátna, která namalovala během několika desetiletí poté, co po roce 1948 odešla do Paříže natrvalo.
Výstava byla uspořádaná při příležitosti 96. narozenin paní Medy Mládkové.
A protože se na výstavě bohužel (ale pochopitelně) nesmí fotografovat, tak jen pár fotek ze vstupu do muzea a jedna z katalogu. Stejně je lepší ty obrazy vidět osobně a nejen na fotkách.


**********************************************************************************************************************************************************************

A ještě něco úplně jiného, ale také z Muzea Kampa - na nádvoří Sovových mlýnů můžeme vidět plastiku, o které se nedávno psalo v souvislosti s jejím vystavením v Evropském parlamentu. Skupina Pode Bal vytvořila připomínku smrti osmnáctiletého východoněmeckého chlapce, kterého českoslovenští pohraničníci nechali roztrhat psy, když se pokoušel přejít přes naše hranice do Rakouska.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama