Týdenní drobečky 6

17. dubna 2016 v 23:54
Nejdřív jsem přemýšlela, jestli má vůbec cenu tentokrát drobečky zveřejňovat. Celý týden jsem totiž strávila v Brně a nic posledního autentického z Prahy nemám, ale nakonec jsem zvolila pár fotografií z toho předchozího týdne. Brnu se však tak jako tak nevyhnete, aspoň dvě fotky z nostalgické procházky centrem vám ukážu.1. Divadlo Husa na provázku je moje srdeční záležitost doslova od dětství, proto se trochu stydím za to, že toto jejich relativně "nové" sídlo neznám. V době, kdy jsem ještě v Brně bydlela (a že je to už hodně dávno), jsme na Provázek chodili nejdřív na jejich provizorní scénu v loutkovém divadle Radost a potom do Procházkovy síně Domu umění.
Provázek jsem začala sledovat kvůli Bolkovi Polívkovi, kterého jsem znala (pochopitelně jen od vidění) z Divadelního studia JAMU, kam jsem někdy ve svých třinácti letech chodila na všechna představení jejich ročníku. Jeho absolventské představení, kterým bylo Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho, jsem milovala a později jsem ho viděla pokaždé, když se někde hrálo - tu původní verzi pro mě ovšem už nikdy nikdo nepřekonal. Mimochodem, ošklivou Svatavu s ním tenkrát hrála krásná Eliška Havránková s blond vlasy až do pasu, která se dnes jmenuje Balzerová...Když už jsem tento týden vzpomínala na starý Provázek, prošla jsem i přes nádvoří Domu pánů z Kunštátu a vzpomínala na to, jak tady venku hráli jedno léto Dona Quijota v hlavní roli s Bolkem Polívkou. Tenkrát jsem v tom představení, které jsem navštívila mockrát, také poprvé viděla hubeného studenta, který hrál Sancha Panzu. Jmenoval se Miroslav Donutil a později jsme chodívali s nadšením na jeho Nikolu Šuhaje loupežníka. Ano, vážení přátelé, až takový pamětník jsem.2. V Praze jsem si před svým odjezdem do Brna dala klasickou procházku po Starém Městě. Tady ten kout za kostelem sv. Anny mám opravdu ráda.3. Tyto dva portály v jednom v podloubí na Havelském trhu mě fascinují. Přemýšlím, proč něco takového a kdy udělali. No a když se v těch historických kulisách otevře ten asijský minimarket, to je teprve něco.
Mimochodem, všímli jste si dlažby v tom podloubí? Ty velké kameny mi připadají nádherné.


4. Časné jaro v Jelením příkopu.


5. Krásný dům na nároží Karolíny Světlé.6. Malebné pražské dvorky mě lákají a tento V Jirchářích je úžasný. A hlavně přístupný.

7. Staré kliky, to je moje. Tyto jsou z kostela sv. Vojtěcha, který jsme tady viděli minule.


 


Komentáře

1 Jarka Jarka | E-mail | 18. dubna 2016 v 0:35 | Reagovat

Krásné, šťavnaté drobečky to byly... dvorky taky nesmírně miluju .. a ty portály - to fakt bolí ...

2 jana jana | E-mail | 19. dubna 2016 v 12:40 | Reagovat

Zkuste se trefit do Zlaté ulice, navazuje na ten kus od kostela sv. Anny, pokračuje z Lilové do Husovky. V tom začátku od Liliové je u zdi velký trnitý keř. Je to Poncirus trifoliata, česky citronečník. Kvete bílými květy. Jednou za hnusného počasí jsem tudy šla a byl obsypaný velkými poupaty. Den se hned rozsvítil.

3 Praga magica Praga magica | 19. dubna 2016 v 17:37 | Reagovat

[2]: Ten průchod znám, keře jsem si podrobně nikdy nevšimla, budu to muset příště napravit. Děkuji za informaci!

4 praga-magica praga-magica | 19. dubna 2016 v 17:38 | Reagovat

[1]: Děkuji za komentář, Jarko!

5 Hana Hana | 20. dubna 2016 v 21:52 | Reagovat

Ráda jsem si zavzpomínala na "Provázek"
ještě dnes si vybavuji že lístky se prodávaly 14. na další měsíc a ten den jsme místo školy stáli ve frontě :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama