Kolonie Na Slatinách

20. května 2016 v 12:00 |  Praha 10
Kdo by se vydal prozkoumat filmová místa z Obecné školy, která jsme tady viděli minule, nesmí vynechat ani bývalou kolonii Slatiny, která leží za železniční tratí hned za rozvodnou. O kolonii a její historii jsem psala před zhruba pěti lety TADY, dnes jen připomínám, že něco takového opravdu dodnes existuje přímo uprostřed Prahy.
Tato část Prahy 10 vznikla na začátku 20. století jako nouzová kolonie chudých a většinou bez povolení postavených domků, která nějakým zázrakem přežila až do dnešních dnů jako svět, kde můžete najít téměř vše, od původních starých, sem tam udržovaných, ale většinou opuštěných nízkých a křivých stavení, přes rezavé plechové garáže, papundeklové chatičky až po pečlivě opečovávané zahrádky nebo bizarní sbírky odpadků a suti na pozemcích, zarostlých vysokým plevelem.V pátek 13. a černá kočka přes cestu... to už jen chybělo, aby se ten rozčilený hlídač dole dostal přes plot ...Těžko uvěřit, že za humny domků, připomínajících zapadlé pohraničí, je to jen kousek mezi paneláky.


 


Komentáře

1 Olga Suchomelová Olga Suchomelová | E-mail | 20. května 2016 v 22:14 | Reagovat

Napadá mě jen jedno slovo: Neuvěřitelné!!
Děkuji za zprostředkování nečekaného zážitku:-)

2 Vendula Vendula | 6. června 2016 v 14:09 | Reagovat

Pár dní po vás proběhla na Slatinách komentovaná procházka od Prahy neznámé, kterou jsem bohužel musela oželet. Tak nevím, jak moc tam najíždějí bagry. Musím se tam od nás z Vršovic vydat, abych je ještě stihla. Byla sem tam jen párkrát, ale okouzlilo mě to místo. I když je jasné, že život tam nebyl asi žádný med.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama