Týdenní drobečky 19

26. března 2017 v 23:01 |  Týdenní drobečky
Zase už to nejsou týdenní, ale několikatýdenní drobečky, já vím.1. Jaro už je definitivně tady, i přes studený vítr byla dnes plná Praha lidí a první odvážlivci vypluli na lodičkách a šlapadlech2. Japonci tomu říkají "hanami" - tomu, když chodí hromadně do sadů obdivovat kvetoucí sakury. Ty v Praze ještě nekvetou, ale takové malé hanami se dnes konalo v Seminářské zahradě, kde už začaly kvést mandloně. Nejen, že tam byla spousta fotografů, ale na té jarní stráni, kam se do poslední chvíle opírá slunko, posedávalo tolik lidí, že to tam vypadalo jako v létě. A ty výhledy na Prahu přes kvetoucí větve!
3. Večerní Karmelitská4. Jen mě upoutaly ty červené akcenty na šedém pozadí, nic hlubšího v tom nehledejte5. Nádvoří před kostelem Panny Marie Sněžné mám ráda. Jen jsem se tam minule opravdu lekla, kdo to na mě kouká.


Kromě jiných svatých tady stojí i Johánek. A taky je tady spousta hezkých detailů.


Nevím, jestli je to oficiální název, ale Nádvoří čtrnácti pražských mučedníků se právě tam hodí. Znáte ten příběh? Podrobnosti najdete TADY.6. Záhada, kterou zatím nedokážu na sto procent vyřešit. Tohle stojí na Vinohradech na rohu Slezské a Šumavské. Podle mě je to pozůstatek trolejbusové tratě, která tady měla jednu z konečných a mezi roky 1953 a 1966 odtud jezdila přes Žižkov až do Vysočan. Nedokázal by mi to někdo potvrdit?

7. Při jedné z cest do Brna jsme sjeli z D1 a zastavili se ve Velké Bíteši na oběd v proslulé restauraci U Raušů. Před ní mají něco jako hollywoodský chodník. A hned vedle výbornou cukrárnu.


8. Hezkou mozaiku v pasáži Světozor jsem obdivovala už před mnoha lety, když jsem tam pracovala, a líbí se mi pořád. 


Komentáře

1 Jana Bidlová Jana Bidlová | E-mail | 27. března 2017 v 19:57 | Reagovat

Zdravím a posílám info k Vašemu dotazu  sloupku nalezeného na Vinohradech. Je to přímo z DP, pokud se podaří info doplnit, dám vědět:
Zdá se to příliš nízké. Podle situačního plánu bylo trolejbusové vedení v tomhle místě zavěšeno na sloupu veřejného osvětlení. Konečná, o které se v textu mluví, nebývala tady u zastávky Šumavská, ale na druhé straně Vinohradské kolem bloku domů Polská – Třebízského – Mánesova – U Kanálky. Tam trolejbusy obracely, ale nástupní zastávka byla až na křižovatce Ondříčkova – Slavíkova. Obracela tady linka č. 63 v letech 1961–1963.
Ale co to je, to nevím. nějaké energetické zařízení to zřejmě je. Zkusím se poptat...
Tolik tedy slovo odborníků.. Více snad bude následovat..:-)

2 panda panda | E-mail | 27. března 2017 v 23:22 | Reagovat

Zajímavé. Sloup asi od trolejbusů nebude, tady na těch stránkách jsou různé pozůstatky pečlivě zmapované: http://www.trolejbusyvpraze.net/tb_ar-nam_miru_orionka.htm Olga

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama