Týdenní drobečky 20

14. května 2017 v 23:50 |  Týdenní drobečky
Po ani nevím jaké době jsem tu zpět s týdenními drobečky. Dnes se skládají hlavně ze zážitků z akce Open house, která o tomto víkendu v Praze otevřela celou řadu zajímavých domů a staveb. Stihla jsem jen část toho, co jsem chtěla, ale i tak jsem spokojená. Jednotlivé stavby tady budou časem ještě podrobně, dnes jen ve zkratce pár fotek.
Byli jste tam taky? A co všechno jste viděli?
1. Začátek minulého týdne a tedy i konec druhého prodlouženého víkendu byl ještě ve znamení návratu z cesty. Tentokrát se nám podařilo podívat do New Yorku; přestože to rozhodně nebyl můj cíl číslo jedna, bylo to zajímavé. Prošli jsme ho několikrát křížem krážem a jedno z míst, které jsem si tam oblíbila a kde jsem byla třikrát, je dlouhý a pestrý park přímo pod Brooklynským mostem s krásnými výhledy na Manhattan.
O místech, která mi zůstala v paměti a kvůli kterým bych se tam vrátila, ještě napíšu časem podrobněji v rámci rubriky Mých 5 důvodů k návštěvě..., jen musím nejdřív roztřídit a zpracovat ty stovky fotek.
2. V sobotu vypukla akce Otevřené domy, ale jediné místo, kam jsem se ten den dostala k večeru, když jsem konečně měla volno, byla Legiobanka Na Poříčí. Nádherný barevný rondokubismus na fasádě i uvnitř.
3. Moc jsem si přála se konečně podívat do karlínské Invalidovny. Údajně to byla poslední příležitost, jak se tam dostat před rekonstrukcí, tak držím palce, aby prodej vyšel a aby se konečně s těmi nádhernými prostorami, které chátrají už od povodní v roce 2002, něco dělo.
Na to, v jakém je stavba stavu, jsme toho viděli poměrně dost - nejen krásné klenuté chodby v přízemí a prvním patře, ale také některé dříve obytné prostory a kapli. Fotky a podrobnosti tady určitě časem taky budou.
4. Lannova vila v Bubenči je naopak v mnohem lepším stavu. Směli jsme si prohlédnout celý interiér i zahradu a stálo to za to.


5. Hned vedle Lannovy vily stojí další, méně nápadný dům. Sídlí v něm část Památníku písemnictví. Jestli jste tuto akci nestihli, nevadí, můžete se dovnitř podívat při návštěvě trvalé expozice o Ladislavu Mňačkovi. Nejvhodnější čas je právě teď, kdy v zahradě nádherně kvetou keře azalek a rododendronů.6. Pro návštěvníky bylo zpřístupněno i nádraží Bubny, kde byla kromě stálého a smutného památníku holokaustu připravena v čekárně i výstava a film na stejné téma. Před téměř venkovským nádražíčkem, u koleje, po které už dlouho žádný vlak nepřijel, se kromě toho konalo i divadelní představení.
7. Poslední místo, kam jsme se přiřítili v neděli cestou domů až ke konci odpoledne, byla strojní fakulta ČVUT na Karlově náměstí. Skvělá průvodkyně nám budovu ukázala doslova od sklepa až po půdu - a nejen po půdu, ale až po střechu. Zatím jen několik fotek, které jsem z ní pořídila, ostatní bude časem také.
8. Cestou z Bubenče jsem se pod těmi rozkvetlými stromy musela zastavit. Zkrátka ulice Pod kaštany.Nestihli jste akci Open house, nebo jste o ní nevěděli? Další podobná příležitost bude 9. června, kdy se koná Noc kostelů, a 10. června při Muzejní noci.

 


Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 15. května 2017 v 8:28 | Reagovat

O akci jsem nevěděl. Tak příště, vypadá to moc zajímavě :-).

2 Libor Peprný Libor Peprný | E-mail | Web | 15. května 2017 v 11:26 | Reagovat

Moc děkuji za krásné perličky. Obrázek z NYC udělal velkou radost. A ohledně Vaší návštěvy ČVUT - pracují tam skutečně úžasní lidé. Dokonce jsem se s nimi dohodl, že podnikneme mimo oficiální Open House něco podobného, ovšem se zaměřením na děti. Ve stejném duchu, jako dělám pro děti procházky Prahou.

3 panda panda | E-mail | 15. května 2017 v 18:02 | Reagovat

Měla jsem volné bohužel jen nedělní odpoledne a ještě při přejezdu Prahy s kufrem, ale stihla jsem sídlo Avastu na Pankráci a pěkné výhledy z 11. patra, prezidentský salónek na Hlavním nádraží a také Lannovu vilu. Moc zajímavá akce.

4 Jarka Jarka | 15. května 2017 v 19:08 | Reagovat

To jsou pěkné "chuťovky".. moc ráda se podívám zase příště ... díky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama