Sculpture line 2017

30. června 2017 v 12:00 |  Události
Sochařský festival Sculpture line se koná v Praze už třetí léto a pomalu se stává tradicí. Stejně jako v předchozích dvou letech, i letos jsou na různých místech Prahy rozmístěny sochy, které ji celé léto obzvláštňují a zkrášlují. Najdete je nejen v centru, ale i na nečekaných místech na periferii.
Nádvoří Novoměstské radnice dominuje socha Rektora od Olbrama Zoubka. Ve výklenku okna mezi zelení porostlými zdmi mu to sluší.
Na druhé straně nádvoří visí nad hlavami návštěvníků kavárny tři drátěné objekty Veroniky Kudláčkové Psotkové s názvem Euforie.


Provokativní plastika s názvem Lakota stojí před Tančícím domem na Rašínově nábřeží. Autorem je švýcarský sochař Marc Moser.Ministerstvo kultury na svém nádvoří skrývá další objekt. Jmenuje se OF_02 a jeho autorem je Jan Kovářík. S prohlídkou plastiky je to trochu složitější, zatímco na oficiálních stránkách se píše, že po předložení dokladu na vrátnici je možné se na nádvoří dostat, vrátnice o ničem neví a doporučuje prohlídku jen z dálky z průjezdu přes mříže. Nakonec to ale šlo i zblízka.Poslední objekt, který jsem zatím viděla, byl prastánek Františka Skály na Malostranském náměstí. Vzhledem připomíná chaloupku z mechu a kapradí, podobnou, jakou stejný autor umístil na nádvoří Anežského kláštera. Funguje opravdu jako stánek, prodají vám tady pití a klidně se tady můžete posadit k (zatím) volným stolkům.
Zatím jsem zvládla jen těchto pár soch v samém centru města, na další dojde časem, konec konců, výstava trvá až do 30. září. Celý program s mapou umístění jednotlivých soch najdete TADY.


 


Komentáře

1 Čerf Čerf | E-mail | Web | 1. července 2017 v 8:45 | Reagovat

Moc pěkné, budu se muset po návratu do Prahy taky vydat "po stopách", některé kousky vypadají opravdu zajímavě.

2 praga-magica praga-magica | 1. července 2017 v 15:52 | Reagovat

[1]: Stojí za to si pár míst objet, určitě se Vám to bude líbit.

3 panda panda | 12. července 2017 v 22:52 | Reagovat

Na Ministerstvu kultury už jsou asi vyškolení, dnes mě na občanku po kontrole rentgenem normálně pustili až k soše :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama