Týdenní drobečky 21

26. června 2017 v 12:27 |  Týdenní drobečky
Asi by drobečky měly být definitivně spíš měsíční, než týdenní, aspoň to tak v poslední době vychází. Červen, můj nejoblíbenější měsíc, utekl zase tak rychle, že se za ním můžu jen s lítostí ohlédnout.


1. Už v minulém týdnu jsme ve Francouzském institutu pokřtili moji knížku o Paříži. Vy, co chodíte i na můj pařížský blog, jste upoutávku už viděli, pokud jste tam nebyli, takhle to tam vypadalo.

2. Letos poprvé jsem se dostala na sobotní náplavku a byla to sobota se vším všudy jako dřív, s nákupem ovoce, zeleniny a květin, s ledovou kávou na nábřežní zdi a s nohama nad vodou, s postáváním u pouliční kapely a s následným obědem v mé oblíbené Café Terapii hned v sousedství (z toho fotky nemám, na focení jsem si vzpomněla, až jsem všechno snědla).Červen mám od dětství ráda i kvůli jahodám a taky hrášku. Nemusela bych se celý měsíc živit ničím jiným.Tentokrát hrála na náplavce moje oblíbená kapela The Brownies. Mám je ráda, hlavně kvůli skvělé zpěvačce, jakou Annamaria určitě je.

3. V předchozím týdnu se v nově zrekonstruzované Werichově domě konala akce, na které jsem, bohužel, chyběla. Těším se proto na příští příležitost, kterou bude oficiální otevření v pátek 30. července v 19 hodin.
4. Ke vchodu Werichovy vily se vrátila jeho busta, která sem byla původně umístěná v roce 1993. V roce 2006 byla přemístěna do interiéru a po pokusu o krádež v roce 2012 byla odvezena na jiné místo. Snad tady teď už vydrží.
Autorem bysty je sochař Nikos Armutidis.
5. Z Werichovy vily je to jen skok do Muzea Kampa. Absolutní zklamání byla tentokrát místní restaurace přímo na náplavce u vody. Neochotný personál nás během chvilky odradil a raději jsme šli jinam. Ty výhledy odtud jsou ovšem famózní.

6. Nakonec jsme objevili dobře skrytou kavárničku v jednom ze starých domů v Mostecké. Nejen, že tam bylo volné místo, ale také, na turistické centrum, i milý, sympatický a přátelský personál. Bonusem v těchto vedrech je chládek, který na stinném kamenném dvorku panuje.6. V pátek 23.6. se pro veřejnost otevřela karlínská kasárna, lépe řečeno jejich zadní část s dvorem a starými garážemi (do hlavní budovy přístup není). Do doby, než se spustí rekonstrukce, je má v pronájmu společnost, která tady bude pořádat různé akce, především koncerty, divadelní představení a promítání filmů. Ještě se k nim vrátím v samostatném článku, teď jen fotky pro představu, jak to tady vypadá.
Nádvoří vévodí rozhledna od Čestmíra Sušky. Suškova neobvyklá železná díla se mi moc líbí a při té příležitosti jsem si vzpomněla na reakce, které vyvolala výstava tohoto umělce ve Slaném. TADY, prosím, jestli se chcete pobavit.

7. A ještě trochu víkendové pohody z Kampy.
 


Komentáře

1 Dana V. Dana V. | E-mail | 26. června 2017 v 12:42 | Reagovat

Paní Hano, hezké příspěvky,pracuju kousek od karlínských kasáren, jsem zvědavá, co se zde bude dít, ale mám malou připomínku. Jsem ze Slaného a z děl p. Sušky nejsem taky moc nadšená. Na našem náměstí se dost "vyjímají".

2 Dana V. Dana V. | E-mail | 26. června 2017 v 12:49 | Reagovat

Ještě dodatek, chtěla jsem jít na Vaši autogramiádu, jsem Vaše velká obdivovatelka, hodně jste nás inspirovala při cestách do Paříže, ale bohužel jsem byla nemocná. Budete vydávat pokračování?
děkuju a mějte se krásně a ještě hodně inspirativních cest
PS. letos jsem navštívila park des Buttes Chaumont. Opravdu krásné místo.

3 Čerf Čerf | E-mail | Web | 27. června 2017 v 17:57 | Reagovat

To je škoda s tou mizernou obsluhou v restauraci na náplavce. Asi jsou nervózní z toho, kolik zájemců - jak je vidět na obrázku - tam pořád stojí ve frontě! :-)

Gratuluji k tomu krásnému křtu. Po knížce se určitě podívám, i když - pokud jde o Paříž - jsem jen věčným začátečníkem.

4 Liška Liška | E-mail | Web | 30. června 2017 v 10:28 | Reagovat

ad pan Suška - mně se to taky líbí, ale myslím, že ne všude se to hodí a ten Slaný je asi příliš.

Říkám, že se mi ty kovové sochy lí¨bí, ale pro mě mají hořkou příchuť, protože znám lidi, co s tím autorem spolupracovali, a ti říkají, že on obvykle načrtne nějaký návrh jen tak a někdo úplně jiný mu musí rozkreslit a vypočítat celou tu geometrii, aby to selo na ten objekt - a to podle mě k autorství takových soch patří. A on to neumí. nedělá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama